Сторінки

Вітаю Вас на блозі вчителя математики Скоробогатої Оксани Георгіївни!

пʼятниця, 24 березня 2017 р.

Тиждень математики

Тиждень математики

З 13.03 по 17.03.2017 р. у Стегниківській ЗОШ відбувся тиждень математики.

У понеділок відбувся конкурс «Найкращий зошит з математики», у якому перемогла учениця 8 класу Чорна Катерина, ІІ місце – Канас Людмила(6 клас), ІІІ місце – Руда Вікторія(5 клас).
У вівторок відбулося «Свято числа π», як підсумок роботи над дослідно-пошуковим проектом з математики, інтегрованим з історією, інформатикою, фізикою, мистецтвом, англійською мовою «Число π число гармонії чи хаосу», у якому взяли учні 5-9 класів, які по класах були поділені на групи: практики(5 клас), аналітики(6 клас), журналісти (8 клас), історики(7 і 9 класи) та дослідники(Банніков Т., Чирський С., Маглевич М.).
Найактивнішу участь у проекті взяли учні: Ховрат Н., Руда В., Гардашевський Ж., Чорний Д., Канас Л., Продан А., Іванчук П., Барабаш Т., Банніков Т., Чорна К.,Кривенька І., Руда В., Чирський С., Маглевич М.
У середу відбувся конкурс «Олімпіс», у якому взяли учні 6 класу та година цікавої математики – змагання між учнями 5 і 6 класу по розв’язуванню логічних завдань.
 Перемогли учні 6 класу.
Активними були Чорний Д., Іванчук П., Пастернак І., Руда В..
     У четвер відбувся конкурс «Кенгуру», у якому взяли участь учні 5-8 класів.
Учні 8 і 9 класу змагалися у математичній грі «Математична карусель».
Перемогли учні 9 класу. Активними учасниками змагання були Чирський С., Маглевич М.,
Чорна К..
У п’ятницю відбувся усний журнал «Микола Андрійович Чайковський – видатний український математик» до 130 річниці від дня народження, який підготували учні 8 класу
та учні 9 класу розповіли про видатних математиків України.

Свято числа "пі"

Свято числа "пі"

14 березня у Стегниківській ЗОШ І-ІІ ступенів у рамках проведення тижня математики відбулося свято загадкового, дивовижного, чудового, нескінченного, неперіодичного, ірраціонального, трансцендентного числа π, яке протягом 4000 років хвилює людство. Свято організувала і провела вчитель математики Скоробогата Оксана Георгіївна з учнями 5-9 класів та вчителями школи.
Ведучими свята були Чорна Катерина, учениця 8 класу та Руда Роксолана, учениця 9 класу, роль числа "пі" виконав учень 6 класу Барабаш Анатолій.


Під час заходу учні у вигляді презентацій продемонстрували свою роботу над дослідницько-пошуковими проектами з математики, інтегрованими з фізикою, інформатикою, історією, мистецтвом та англійською мовою «Число π – число хаосу чи гармонії?». 
Учасники були поділені на групи: «Журналісти» (8 клас), «Історики» (9 клас), «Аналітики» (6 клас), «Практики» (5 клас) і «Дослідники» (Чирський Святослав (9 клас), Маглевич Михайло (9 клас), Банніков Тарас (7 клас), Бутрин Василь Степанович – вчитель фізики, Кузь Любов Василівна – вчитель інформатики, Скоробогата Оксана Георгіївна – вчитель математики).
Учні 8 класу з допомогою презентації «Шанувальники числа π» розповіли усім, чому саме 14 березня святкують Міжнародний день числа π, які є в світі пам’ятники, книги, фільми про це число.


Присутні прослухали мелодію числа π, яку склав молодий піаніст із США, поставивши у відповідність кожній цифрі ноту.

Учні 9 класу з допомогою презентації «Гонка зо числом π» розповіли про вчених, які досліджували це число, зокрема про Архімеда, Джонса, Ейлера, Лудольфа.

Учні 6 класу продемонстрували презентацію «Способи запам’ятовування числа π», віршами українською і англійською мовами розповіли про способи запам’ятовування числа π та про світові рекорди по запам’ятовуванню цифр числа.


Учні 5 класу спекли печиво з числом π та організували солодку ярмарку.



Оксана Георгіївна спекла торт з числом π, який розділила усім по кусочку.

Група «Дослідники» продемонстрували презентацію «Способи обчислення числа π та експериментальні методи обчислення числа»:

Скоробогата Оксана Георгіївна розповіла про спосіб обчислення числа, описаний у Біблії та показала, як знайти число π вимірюванням з допомогою нитки довжини кола та діаметра чашки і склянки за формулою π = C / D.
Бутрин Василь Степанович продемонстрував, як за допомогою фізичного експерименту (зважування) квадрата і вписаного у нього круга за формулою π = 4 * mкр: mкв обчислити число π.

Кузь Любов Василівна розповіла про метод статистичних випробувань Монте-Карло, який ґрунтується на використанні випадкових чисел: обчислення числа π за допомогою підрахунку крапель води, які впали на квадрат та вписаний у нього круг, за формулою π = 4Nкр:Nкв.
Вчителька продемонструвала програму у FreePascal, з допомогою якої можна обчислити число π методом Монте-Карло. Цей спосіб вона випробовувала в університеті на заняттях матаналізу із викладачем Габрель Ольгою Михайлівною.

Учень 9 класу Чирський Святослав продемонстрував спосіб Бюффона для обчислення числа π киданням голки та підрахунком перетинів голки з паралельними лініями.


Усі учасники свята нагороджені піастрами за те, що вони знайшли стільки багато цікавої інформації про це чарівне число.

Кенгуру


16 березня учні 5-8 класів Стегниківської ЗОШ І-ІІ ступенів взяли участь у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру"-2017, координатором якого у школі була вчитель математики Скоробогата Оксана Георгіївна.